Origineel overnachten in Brugge

uniek overnachten brugge belgie

Brugge, ook wel het Venetië van het Noorden genoemd, is een erg populaire citytrip bestemming in België. Het historisch centrum van de stad is niet voor niets opgenomen op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Er valt dan ook heel wat te beleven in de West-Vlaamse hoofdstad. Haal het beste uit je citytrip en combineer een bezoek aan de stad met een unieke overnachting in Brugge! Hier vind je alvast inspiratie voor de leukste slaapplekken in Brugge.

1. Luxueus overnachten in een voormalig paleis in Brugge

Brugge was tijdens de late Middeleeuwen een belangrijk Europees handelscentrum. Het Prinsenhof was tijdens de vijftiende eeuw de verblijfplaats van de Bourgondische hertogen in Brugge. Het stadspaleis vol pracht en praal straalde vorstelijke allure uit. Momenteel is er een luxueus hotel ondergebracht in dit voormalige paleis dat garant staat voor een romantisch verblijf in Brugge.

In het Hotel Dukes’ Palace kan je uniek overnachten in een bijzonder vijfsterrenhotel in het centrum van Brugge. Het hotel is erg elegant ingericht en combineert authentieke elementen uit de vijftiende eeuw met hedendaagse comforteisen. Het hotel beschikt over een ruim terras dat uitkijkt op een prachtige tuin van maar liefst 3.000 vierkante meter. En dat in het historische centrum van Brugge! Dit hotel werd niet zonder reden enkele jaren geleden nog uitgeroepen tot beste hotel van België.

Meer info

uniek overnachten belgie brugge romantisch
origineel overnachten belgie brugge luxueus

2. Origineel overnachten op een boot in Brugge

Op wandelafstand van het station van Brugge kan je origineel overnachten op een boot. De Barge was vroeger een vrachtschip dat ingezet werd op het kanaal Brugge-Gent. De boot is omgebouwd tot een sfeervol boothotel. De hotelkamers zijn ingericht met leuke bootdecoraties. ’s Morgens word je wakker met zicht op het water en kan je de dag goed starten met een uitgebreid ontbijt. Het hotel beschikt ook over een eigen restaurant, een bar en een gezellig buitenterras langs de kade.

Meer info

3. Bijzonder overnachten in een klooster in Brugge

Brugge was niet alleen jarenlang een economisch centrum, maar er vestigden zich ook verschillende religieuze orden. Diverse kloosterordes bouwden in Brugge een religieus centrum uit. Veel kloostergebouwen werden doorheen de geschiedenis bijzonder goed bewaard gebleven. Enkele van deze gebouwen werden omgebouwd tot hotels waar je op een bijzondere locatie kan overnachten:

  • Hotel De Orangerie is een stijlvol kloosterhotel langs de gracht De Dijver dat gevestigd is in een kloostergebouw uit de vijftiende eeuw. Dit hotel bevindt zich op slechts 250 meter van de Brugse Grote Markt.  
  • NH Brugge is een hotel dat gehuisvest is in een monumentaal kloostergebouw uit de zeventiende eeuw dat tegenover het Concertgebouw in Brugge ligt.
  • Hotel Ibis Brugge Centrum is een budgetvriendelijk hotel dat ondergebracht is in een vijftiende-eeuws kloostergebouw vlakbij het Begijnhof en het Minnewater.
uniek overnachten belgie brugge klooster
hotel brugge citytrip ibis budgetvriendelijk overnachten

4. Uniek slapen in een Middeleeuws huisje in Brugge

In het historische centrum van Brugge kan je uniek overnachten in een studio die zich in een charmant huisje uit het jaar 1500 bevindt. De studio is geschikt voor twee personen en beschikt over een ruim tweepersoonsbed. Verder is er een kleine kitchenette, eetgedeelte, gezellige zithoek en een badkamer met douche en toilet aanwezig. Aan de achterzijde van het gebouw kan je helemaal tot rust komen op het gezellige terrasje dat grenst aan de Brugse reien.

Meer info

uniek overnachten belgie brugge romantisch
origineel overnachten belgie brugge romantisch

5. Origineel overnachten in een kasteel in Brugge

Wil je een citytrip in Brugge combineren met een kasteelovernachting? Ook dat kan in de hoofdstad van West-Vlaanderen! Ten oosten van het centrum van Brugge kan je vorstelijk slapen in hotel Lodewijk Vanmale. Het kasteel ligt in de Brugse deelgemeente Sint-Kruis en beschikt over 20 hotelkamers en een eigen restaurant. Achter het kasteel ligt een groot park met vijver waar het erg goed vertoeven is.  

Meer info
uniek overnachten belgie brugge kasteel

6. Bijzonder overnachten in een brouwerij in Brugge

Hotel Maraboe is gevestigd in een voormalige Brugse brouwerij uit de achttiende eeuw. Het familiehotel ligt aan het Zand en het Concertgebouw in Brugge en is hiermee een ideale uitvalsbasis om de stad in de trekken. Het hotel is erg gezellig ingericht met behoud van authentieke elementen zoals de keldergewelven en glas-in-lood ramen.

Meer info

origineel overnachten belgie brugge brouwerij

7. Speciaal overnachten in een Middeleeuwse woning in Brugge

De bed and breakfast Nuit Blanche is gevestigd in een Middeleeuwse Brugse woning. Het huis beschikt over een prachtige tuin met zicht op de Onze-Lieve-Vrouwekerk. Het authentieke interieur staat garant voor een sprookjesachtig verblijf. Ook de unieke ligging naast het bekende Bonifaciusbruggetje maakt het extra bijzonder. Deze locatie is perfect voor een romantische vakantie in Brugge!

Meer info

uniek overnachten belgie brugge romantisch
origineel overnachten belgie brugge romantisch

Misschien vind je dit ook leuk...

Reacties

  1. Jouvence

    Wat origineel allemaal, echt iets voor mijn partner! In het klooster of in een kasteel lijkt me tof.

  2. Lindaschrijfthetop

    Ik ben 1x in Brugge geweest
    Ik zou best wel een keertje op een boot willen overnachten dat lijkt me erg leuk.

  3. Irene

    Oeh, ik houd van dit soort bijzondere slaapplekjes! Vooral de boot lijkt me geweldig. Sowieso is Brugge een geweldige stad, maar het is alweer te lang geleden dat ik er geweest ben.

  4. Deborah Hamar

    haha dat zijn inderdaad niet de “gewone” hotels waar wij destijds een weekend zijn gebleven tijdens ons “Brugge avontuur”. Overigens een geweldige stad. Veel leuke kleine straatjes maar ook groots. Veel te doen en lekker eten 🙂 Zou er graag nog eens naar terug gaan, zomaar voor een weekendje weg of zo. En dan inderdaad een originele slaapplaats als in je blog omschreven. Een klooster of kasteel lijkt mij wel wat 🙂

  5. Cynthia

    Oh dat paleis ziet er gaaf uit. Ik zou er nooit in willen wonen, maar één nachtje logeren lijkt me geweldig!

  6. Manon

    Nou doe mij dat paleis maar!

  7. Caroline

    Wat een fijne tips, dit ga ik onthouden als Brugge in de reisplanning staat.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *